Materiály k vytvrzení v matracích Vegas

Tuto skupinu materiálů v případě matrací Vegas tvoří kokosové a konopné vlákno OrthoHemnp. Zpracovávají se do požadované podoby a následně se používají při výrobě vybraných modelů matrací.

Kokosová deska v matraci

kokos.jpg

  • Jak se kokosová deska vyrábí?

Kokosové vlákno se získává z kůry kokosového ořechu. Kokosová vlákna, zpracovávaná do vrstev (desek) se dále upravují kvůli zlepšení jejich vlastností a hlavně kvůli prodloužení životnosti materiálu. Známe tři způsoby zpracování slisovaných kokosových desek, které se používají v ortopedických matracích:

  1. Propichování: Kokosová deska se shora i zdola propichuje dlouhými jehlami, díky čemuž se vlákna provážou. Zároveň se jehlami vpouští latexová směs, která v propíchnutých místech kokosová vlákna slepí. Tento způsob zpevňování kokosových desek je nejlevnější a nejdostupnější alternativou.
  2. Povrchová impregnace: Kokosové desky se při tomto způsobu impregnují shora a zdola latexem (nebo jinými levnějšími látkami), čímž se kokosová vlákna na povrchu slepí dohromady a nedochází k jejich drobení.
  3. Celková impregnace: Třetí a zároveň nejlepší a nejdražší možností úpravy kokosových desek je impregnace celého materiálu. I zde se namísto přírodního latexu mohou použít levnější alternativní materiály, které již ale nedosahují takových vlastností jako latex. Díky celkové impregnaci je celá kokosová vrstva držena pohromadě a tím si zachovává své vlastnosti dlouhá léta, je velmi pružná, pevná a odolná. Ve většině případů se využívá 10 až 50% impregnace latexem.

  • Výhody

Kokosová deska je velmi vzdušný materiál, který se v matracích používá z důvodu vytvrzení lůžkové plochy. Kokosové desky s celkovou latexovou impregnací disponují navíc také antialergickými a antibakteriálními vlastnostmi, materiál je velmi pružný, flexibilní a má velmi dlouhou životnost.

  • Na co si dávat pozor?

Při koupi srovnávejte kokosové desky a jejich vlastnosti. Pokud je kokos světlé barvy a voní latexem, je to známka vysoké kvality. Pokud kokos připomíná „suchou slámu“ jeho kvalita je velmi nízká a časem dojde k jeho výraznému poškození (životnost 4-6 měsíců). Kokosová vrstva impregnovaná latexem je o něco měkčí než neimpregnovaná. Mnozí výrobci hovoří o kokosové vrstvě ošetřené latexem, což v překladu znamená povrchová impregnace materiálu. Pokud se použijí propichované nebo povrchově impregnované kokosové vrstvy, snižuje se cena produktu a zároveň i jeho životnost. Matrace s takovou kokosovou deskou nelze položit na polohovatelný rošt, desky se časem drolí, lámou a nedisponují ani antibakteriálními vlastnostmi (životnost 2-3 roky).

  • Kokos v matracích Vegas

Společnost VEGAS používá při výrobě matrací kokosovou desku s hustotou vláken 100kg/m³, která je celá impregnovaná přírodním latexem v celkovém objemu do 50%. Tento materiál má vynikající termoregulační vlastnosti, je velmi prodyšný, pevný, pružný a má velmi dlouhou životnost. Přírodní latex dodává materiálu přirozené antibakteriální, antialergické a hygienické vlastnosti. Kokosová deska je použita v matracích kolekce Comfort – model F1, F3, F5, kolekce Modern – model M3, M4, kolekce Exclusive – model X5, X6, X7, kolekce Ecolatex – model L2, L3, L6.

 

Orto Hemp – konopné vlákno

konopne-vlakno.jpg

  • Co je Orto Hemp

Orto Hemp je přírodní materiál z konopných vláken šetrný k životnímu prostředí, který se vyrábí technologií vpichování jehlou (plstěním), což vlákna bezpečně upevňuje do jednotné husté vrstvy. Používá se k dosažení potřebné tvrdosti matrace, zatímco má zvýšenou flexibilitu a dokonale se přizpůsobuje konturám těla. Konopné vlákno společnost VEGAS získává od lokálních pěstitelů.

  • Výhody

- Vysoká pevnost – pro tento ukazatel je na vedoucí pozici mezi rostlinnými vlákny, čímž prodlužuje životnost matrace.

- Flexibilita materiálu – zvyšuje ortopedický efekt pružinového bloku a matrace jako celku.

- Vynikající termoregulace – v horku chladí a při nízkých teplotách udržuje teplo.

- Hygroskopičnost – rychle pohlcuje a odpařuje vlhkost, výborné odvětrávání.

- Antiseptické vlastnosti konopných vláken vylučují přítomnost mikroorganismů v produktu.

- Zajišťuje v matracích antistatickou ochranu, protože zabraňuje elektrostatickému stresu.

- Vrstva Orto Hemp v matracích VEGAS – unikátní netkaná textilie z konopných vláken tvrdostí srovnatelná s kokosovou deskou, přičemž má lepší ortopedické vlastnosti. Tento materiál je plně ekologický, má antiseptické vlastnosti a chrání od elektrostatického stresu.

  • Orto Hemp v matracích Vegas

Orto Hemp začala společnost VEGAS právě pro jeho vynikající vlastnosti používat se svých matracích nové kolekce v roce 2020. Ve většině případů jeho použití nahradil z části (např. model F3) nebo zcela kokosovou desku (např. model F2). V některých modelech byl Orto Hemp přidán ke zvýšení tvrdosti daného modelu matrace ve srovnání s její starší verzí (např. model X3, X4). Jsou i modely, kde kokosová deska zůstala zachována (např. při její tloušťce 2 cm a více, jako model F5) Orto Hemp se používá v kolekci Comfort – model F2, F3, F5, F6, v kolekci Modern – M3, M4, v kolekci Ecolatex – model L3, L4, v kolekci Exclusive – všechny modely této kolekce.

+420 777 642 115
Navigace