Jak se starat o matraci?

Jak se máme o svou matraci starat?

V každém případě je nutné držet se pokynů výrobce. Obecně ale stačí, pokud se matrace pravidelně otáčí, aby bylo opotřebení rozloženo rovnoměrně na celou dolní i horní ložnou plochu. Z hygienických důvodů je dobré pravidelně měnit ložní prádlo, čímž zabráníme rychlému šíření roztočů a různých jiných alergenů v naší matraci. Pokud lze matracový potah odzipovat a vyprat, je dobré to čas od času udělat. Protože matracové potahy jsou většinou velmi hrubé, doporučuje se je prát ve velkých průmyslových pračkách, aby se pořádně vyčistily.

 

 

Jak lze zabránit vzniku plísní na matraci?

Matraci je vhodné každé ráno pořádně vyvětrat. Doporučuje se odkrýt peřiny (nejideálnější je peřiny úplně vzít z postele), aby se vlhkost a teplo vytvořené během noci odstranily. Postelové přehozy sice vypadají lákavě a luxusně, výrazně ale snižují vzdušnost a naopak zvyšují riziko tvorby plísní a množení roztočů a bakterií.

 

 

Lze roztočům a bakteriím úplně zabránit v množení a přežívání v našich matracích?

Ne, reálně to není možné, je to ale sen každého seriózního výrobce. S roztoči se setkáváme v celé naší domácnosti, v posteli se díky teplu a dostatečné vlhkosti zdržují obzvlášť rádi. Nejlepší prevencí tak je časté praní ložního prádla (na 60°C), praní matracového potahu, případně pravidelné vysávání matrace (tady dbejte pokynů výrobce, ne všechny potahy snášejí vysávání bez poškození). Roztoče milují teplé a vlhké prostředí, dbejte proto na dobrou vzdušnost celého postelového systému.

 

 

+420 773 942 115
Navigace